Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  19.08.2017, Imieniny Emilii, Konstancji
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
ZAWODY 2009
ZAWODY 2008
LISTOPAD -08
PAŹDZIERNIK-08
WRZESIEŃ-08
MP CZERWIEC-08
CZERWIEC-08
MAJ-08
KWIECIEŃ-08
MARZEC-08
STYCZEŃ-08
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


PAŹDZIERNIK-08

III  GRAND  PRIX CIECHANOWA W  PŁYWANIU  2008

Ciechanów 25-10-2008

F O T O G A L E R I A

Zawodnicy MKS Wodnik, podopieczni Marcina Fokta w dniu 25.10.2008 r. startowali z wielkim sukcesem w III Grand Prix Ciechanowa w Pływaniu.
W klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce i zdobyli okazały puchar. Najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych byli Agata Kurasiewicz, Martyna Soboń , Ada Nasiełowska oraz Filip Sulima.
Indywidualnie uzyskali następujące wyniki:
W kategorii 11 lat:
1. Nasiełowska Adrianna czterokrotnie pierwsza na: 100m grzbietowym -1:15.62, 100m zmiennym – 1:16,25, 100m dowolnym - 1:10.19, 50m motylkowym – 0:32,95.
2. Kaźmierczak Aleksander I miejsce 100m grzbietowym1:37,88 i IV miejsce na 100m klasycznym – 1:42,12.
W kategorii 12 lat
1. Sulima Filp trzykrotnie I miejsce na: 1 00m grzbietowym - 1:12.53,
100m zmiennym - 1:13.27 i 100m dowolnym - 1:04.60.
2. Nowak Paulina I miejsce 100m klasycznym - 1:20.76, IV miejsce 100m zmiennym - 1:15,42, V miejsce 100m dowolnym - 1:09,28,
3. Dymon Izabella czterokrotnie drugie miejsce na: 1 00m grzbietowym 1:11.94, 100m zmiennym 1:12.63, 100m dowolnym 1:04.57, 100m motylkowym 1:11.29.
4. Busse Sylwia III miejsce 100m motylkowym - 1:12.97, IV miejsce na 100m grzbietowym 1:20.09 oraz V miejsce 100m zmiennym 1:23.40, 100m motylkowym
W kategorii 13 lat:
1. Soboń Martyna I miejsce 100m klasycznym 1:19,58 i 100m zmiennym1:12.22 oraz II miejsce na 100m dowolnym 1:05.34,
2. Zakrzewska Paulina II miejsce na 100m klasycznym 1:27,23, II miejsce 100m motylkowym - 1:17.10 oraz III miejsce na 100m dowolnym - 1:05.50, V miejsce 100m zmiennym- 1:16.86
3. Kurasiewicz Patryk czterokrotnie drugie miejsce na: 100m grzbietowym 1:09.03, 100m zmiennym 1:07.74, 100m dowolnym 100m motylkowym 1:12.21, 100m dowolnym 1:01.19
W kategorii 14 lat:
1. Kurasiewicz Agata I miejsce 100m zmiennym1:12.59 i 100m motylkowym 1:16.63 oraz II miejsce 100m klasycznym 1:19.23.
2. Badeński Patryk I miejsce na: 100m klasycznym 1:15.32, 100m zmiennym1:07.02 i 100m motylkowym 1:09.35 oraz II miejsce 100m dowolnym 1:00,88.
.
Ponadto sztafeta dziewcząt,w składzie :
Kurasiewicz Agata
Soboń Martyna
Nasiełowska Adrianna
Dymon Izabella
na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym zajęła I miejsce z czasem 2:14.40 ,
a sztafeta chłopcóww składzie :
Sulima Filip
Kaźmierczak Aleksander
Kurasiewicz Patryk
Badeński Patryk

zajęła II miejsce z czasem 2:20,53.

.

II MIĘDZYNARODOWY MECZ  PŁYWACKI  DZIECIĘCYCH  DRUŻYN  KLUBOWYCH

Bielsk Podlaski 25-10-2008

.

F O T O G A L E R I A

II Międzynarodowy Mecz Pływacki Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy I Polski pod nazwą ,, Złota Jasień 2008 ,, rozpoczął się w sobotni poranek ( 8.00 ) 25 października 2008 roku. W zawodach startowali zawodnicy urodzeni w latach 1999, 1998, 1997, 1996 i 19995. Każdy klub miał prawo wystawienia 24 przedstawicieli. Nasz klub reprezentowało 12 zawodników.
Program zawodów obejmował 2 bloki : blok poranny i blok popołudniowy. Nagrodami w tych zawodach były:
- medale za miejsce na podium 1-3 w każdej konkurencji i kategorii
- puchary w klasyfikacji drużynowej za miejsca 1-6
- puchary dla sztafet za miejsca 1-6
.
Oto wyniki zawodniczek i zawodników ,,Wodnika,,
BLOK    I :
50 m styl dowowlny kobiet
12 lat
- Aleksandra Mendyk (96r.) - XI miejsce - czas: 34,20
10 lat
- Małgorzata Gębczyk (98r.) - I miejsce - czas: 35,16
- Zuzanna Kamińska (98r.) - XVI miejsce - czas: 44,65
100 m styl klasyczny kobiet
11 lat
- Daria Kamińska (97r.) - III miejsce - czas: 1:33,33
10 lat
- Małgorzata Gębczyk (98r.) - II miejsce - czas: 1:34,52
9 lat
- Renata Wietrzyńska (99r.) - III miejsce - czas: 2:00,94
100 m styl klasyczny mężczyzn
11 lat
- Jakub Fedorowicz (97r.) - I miejsce - czas: 1:26,52
100 m styl zmienny kobiet
13 lat
- Ada Kamienik (95r.) - VIII miejsce - czas:1:20,86
12 lat
- Zuzanna Fedorowicz (96r.) - VII miejsce - czas: 1:21,84
- Aleksandra Mandyk (96r.) - IX miejsce - czas: 1:24,97
10 lat
- Adrianna Mandyk (98r.) - I miejsce - czas: 1:21,28
9 lat
- Renata Wietrzyńska (99r.) - II miiejsce - czas: 1:53,48
100 m styl zmienny mężczyzn
10 lat
- Oskar Kalbarczyk (98r.) - I miejsce - czas: 1:27,65
- Krzysztof Głogowski (98r.) - II miejsce - czas: 1:27,73

.

BLOK   II :

50 m syl mmotylkowy kobiet
12 lat
- Zuzanna Fedorowicz (96r.) - IV miejsce - czas: 36,61
10 lat
- Adrianna Mandyk (98r.) - I miejsce - czas: 36,71
50 m styl motylkowy mężczyzn
11 lat
- Jakub Fedorowicz (97r.) - I miejsce - czas: 36,34
10 lat
- Krzysztof Głogowski (98r.) - I miejsce - czas: 36,84
- Oskar Kalbarczyk (98r.) - II miejsce - czas: 38,06
9 lat
- Eryk Kramek (99r.) - IV miejsce - czas: 1:01,86
100 m styl grzbietowy kobiet
12 lat
- Zuzanna Fedorowicz (96r.) - III miejsce - czas: 1:21,53
100 m styl dowowlny kobiet
11 lat
- Daria Kamińska (97r.) - IV miejsce - czas: 1:14,47
10 lat
- Zuzanna Kamińska (98r.) - VIII miejsce - czas: 1:44,07
9 lat
- Renata Wietrzyńska (99r.) - I miejsce - czas: 1:34,70
100 m styl dowolny mężczyzn
10 lat
- Krzysztof Głogowski (98r.) - I miejsce - czas: 1:14,80
9 lat
- Eryk Kramek (99r.) - VI miejsce - czas: 1:41:78
200 m styl klasyczny kobiet
13 lat
- Ada Kamienik (95r.) - III miejsce - czas: 3:01,37
12 lat
- Aleksandra Mendyk (96r.) - VII miejsce - czas: 3:25,23
11 lat
- Daria Kamińska (97r.) - II miejsce - czas: 3:17,36
10 lat
- Adrianna Mendyk (98r.) - I miejsce - czas:3:17,48
200 m styl klasyczny mężczyzn
11 lat
- Jakub Fedorowicz (97r.) - I miejsce - czas: 3:02,62
.

VI miejsce sztafeta  8x50m  styl dowolny kobiet w składzie:

- Adrianna Mendyk (98r.)
- Małgorzata Gębczyk (98r.)
- Renata Wietrzyńska (99r.)
- Aleksandra Mendyk (96r.)
- Zuzanna Kamińska (98r.)
- Daria Kamińska (97r.)
- Zuzanna Fedorowicz (96r.)
- Ada Kamienik (95r.)
.
TRZECIA  EDYCJA  ZAWODÓW  PŁYWACKICH  EU  SWIMMING  INVITATIONAL 
SŁUPSK  2008

Słupsk 18,19-10-2008

.

F O T O G A L E R I A

.
W dniach 18-19 października 2008 w Słupsku odbyła się trzecia edycja zawodów pływackich EU Swimming Invitational , których dwie pierwsze rozegrane zostały w Paryżu (2006) i Liege (2007).
Wodnika Radom reprezentowały Paulina Nowak i Izabella Dymon r.1996 (podopieczne Marcina Fokta ) oraz Adrianna Mendyk r.1998 (wychowanka Krzysztofa Krzysztoszka).
Dziewczyny zaprezentowały się rewelacyjnie w prawdziwie międzynarodowym towarzystwie. Wśród ponad 360 zawodników, z 26 klubów, z 9 krajów (Belgii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Izraela, Holandii, Mołdawii, Czech, Polski) zajęły drużynowo wysokie 8 miejsce zdobywając 10 medali: 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.
Poniżej szczegóły
.
Adrianna Mendyk (kategoria 10 lat i młodsi)
1 miejsce 50m klasyk 0:42,29
3 miejsce 50m motyl 0:37,27
3 miejsce 100m zmienny 1:23,33
.
Paulina Nowak (kategoria 11-12 lat)
1 miejsce 100m klasyk 1:19,65
1 miejsce 200m klasyk 2:53,96
2 miejsce 50m dowolny 0:30,38
.
Izabella Dymon (kategoria 11-12 lat)
1 miejsce 200m grzbiet 2:32,64
2 miejsce 100m dowolny 1:04,35
2 miejsce 100m motyl 1:11,65
2 miejsce 200m zmienny 2:37,30
.
Szczegółowe zestawienie wyników
.

I  OGÓLNOPOLSKIGO  MITYNGU  PŁYWACKIEGO  DLA  ROCZNIKÓW 1997 – 2000

Raszyn 18,19-10-2008

.

F O T O G A L E R I A

.
.
VII MITYNG w ZAMOŚCIU
Zamość   04-10-2008
.
.
Radomscy pływacy Wodnika – triumfują
Wspaniałe wprowadzenie zawodników Wodnika Radom w nowym sezonie pływackim odbyło się na VII Mityngu w Zamościu.
Podopieczni trenerów Krzysztofa Krzysztoszka i Marcina Fokta pokazali wysoką formę poprawiając swoje rekordy życiowe.
Ośmioosobowa reprezentacja zdobyła w sumie 9 medali: 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.
Dwa razy na najwyższym podium stawała Łucja Cywka, z rocznika 1997,wygrywając na dystansie 50m. motylem (czas 0:37,14) i 100m stylem grzbietowym (1:21,12).
W tym samym roczniku świetnie spisał się Jakub Fedorowicz wygrywając dystans 50 m stylem klasycznym(0:39,26) oraz zajmując III miejsce stylem dowolnym na dystansie 100m(1:12,46) oraz Daria Kamińska uzyskując II miejsce 100m kraulem i VI miejsce 100m grzbietem.
Wspaniale zaprezentował się najmłodszy uczestnik Wodnika – 10-cio letni Krzysztof Głogowski zajmując II miejsce w stylu motylkowym (z czasem 0:37,10) wyprzedzając starszych o rok zawodników.
Z rewelacyjnym czasem 1:06,94 wygrała Paulina Zakrzewska(rocznik 1995) na dystansie 100m. dowolnym oraz zdobyła II miejsce 50m.stylem motylkowym.
Podobnym wyczynem popisała się Paulina Nowak z rocznika 1996, która zajęła II miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m uzyskując czas 0:38,16 oraz IV miejsce na 100 stylem dowolnym. Warto dodać, że rocznik Pauliny konkurował z zawodniczkami o rok starszymi.
Inne wyniki zawodników:
Ada Kamienik (1995)
5. 100m stylem grzbietowym ( 1:18,88)
9. 50m stylem klasycznym ( 0:41,60)
Zuzanna Fedorowicz(1996)
8. 50m stylem motylkowym( 0:36,91)
8.100m stylem grzbietowym( 1:22,57)
W końcowej klasyfikacji punktowej na najlepszego zawodnika, za sumę dwóch najlepszych startów, na „pudle” stawali: Łucja Cywka - drugie miejsce, Daria Kamińska – trzecie miejsce i Jakub Fedorowicz – drugie miejsce.


Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl