Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  19.08.2017, Imieniny Emilii, Konstancji
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
ZAWODY 2009
ZAWODY 2008
LISTOPAD -08
PAŹDZIERNIK-08
WRZESIEŃ-08
MP CZERWIEC-08
CZERWIEC-08
MAJ-08
KWIECIEŃ-08
MARZEC-08
STYCZEŃ-08
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


MARZEC-08

VII MAZOWIECKIE MŁODZIEŻOWE DRUŻYNOWE ZAWODY PŁYWACKIE
O PUCHAR PRZESA POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO

Piaseczno 15-03-2008

W sobotę 15 marca 2008 odbyły się w Piasecznie VII Mazowieckie Młodzieżowe Drużynowe Zawody Pływackie O Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego dla rocznika 1994 i młodszych (bez podziału na kategorie wiekowe!)
Każdy z zawodników mógł wystartować trzykrotnie, łącznie ze sztafetami a pierwsze sześć miejsc w każdej konkurencji było punktowane wg klucza:
7,5 ,4,3 ,2, l.- sztafety x 2. Suma punktów wszystkich zawodników i sztafet decydowała
o miejscu.

„Wodnika" reprezentowało 12 osób:

1. Kurasiewicz Agata                     r. 1994
2. Mąkosa Magdalena                    r. 1994
3. Soboń Martyna                         r. 1995
4. Busse Sylwia                            r. 1996
5. Dymon Izabella                         r. 1996
6. Nowak Paulina                          r. 1996
7. Nasiełowska Adrianna                 r. 1997
8. Badeński Patryk                        r. 1994
9. Łęcki Grzegorz                          r. 1994
10. Kurasiewicz Patryk                   r. 1995
11. Sulima Filip                             r. 1996
12. Fedorowicz Jakub                    r. 1997

które osiągnęły następujące rezultaty:

200m stylem dowolnym
- Dymon Iza – II miejsce         2:24,44 .......5pkt
- Łęcki Grzegorz – II miejsce    2:24,64 .......5pkt
.
100m stylem klasycznym
- Soboń Martyna – I miejsce    1:19,99 .......7pkt
- Nowak Paulina – II miejsce    1:24,57 ........5pkt
- Badeński Patryk – II miejsce  1:17,55 ........5pkt
- Fedorowicz Jakub IX miejsce 1:31,20
.
100m stylem grzbietowym
- Kurasiewicz Agata – I miejsce 1:14,00 .......7pkt
- Łęcki Grzegorz – II miejsce     1:14,53 .......5pkt
- Sulima Filip – III miejsce        1:17,36 ........4pkt
.
50m stylem motylkowym
- Nasiełowska Adrianna – II miejsce     0:33,47 .....5pkt
- Busse Sylwia – III miejsce               0:34,16 .....4pkt
- Badeński Patryk – II miejsce            0:30,08 .....5pkt
- Kurasiewicz Patryk – III miejsce       0:31,42 .....4pkt
.
100m stylem zmiennym
- Soboń Martyna – I miejsce        1:13,62 ......7pkt
- Kurasiewicz Agata – II miejsce   1:15,29 ......5pkt
- Kurasiewicz Patryk – II miejsce  1:13,04 ......5pkt
.
50m stylem dowolnym
- Mąkosa Magdalena – III miejsce     0:30,40 ......4pkt
- Dymon Izabela – IV miejsce           0:31,16 ......3pkt
- Sulima Filip – IV miejsce                0:30,33 ......3pkt
- Fedorowicz Jakub – VIII miejsce     0:34,01

Sztafeta 5x50m stylem dowolnym dziewcząt w składzie :
Dymon, Nasiełowska, Busze, Soboń, Mąkosa – I miejsce    2:37,78 .......14pkt
Sztafeta 5x50m stylem dowolnym chłopców w składzie :
Badeński, Fedorowicz, Łęcki, Sulima, Kurasiewicz – I miejsce     2:35,22 .....14pkt
Sztafeta 4x50m stylem zmiennym dziewcząt w składzie :
Kurasiewicz, Nowak, Nasiełowska, Mąkosa – I miejsce          2:18,35 .......14pkt

Łącznie zdobyliśmy 130 punktów, co pozwoliło wyprzedzić konkurencję m.in. z Ożarowa Mazowieckiego, Piaseczna, Góry Kalwarii i Warszawy i zdobyć nagrodę główną za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej :
PUCHAR PREZESA Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Warto dodać, że nasi zawodnicy okazali się na tyle mocni , że wielokrotnie wygrywali z zawodnikami starszymi o rok, a nawet o dwa lata, oczywiście padło także wiele „życiówek”.
Ponadto w punktacji wielobojowej FINA, za dwa starty statuetki otrzymali Martyna Soboń – II miejsce i Patryk Badeński III miejsce.

.

Szczegóły pod adresem:   http://www.wmozp.pl/


Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl