Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  23.08.2017, Imieniny Apolinarego, Filipa
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
ZAWODY 2009
GRUDZIEŃ-09
LISTOPAD-09
PAŹDZIERNIK-09
WRZESIEŃ-09
LIPIEC-09
CZERWIEC-09
MAJ-09
KWIECIEŃ-09
MARZEC-09
LUTY-09
STYCZEŃ-09
ZAWODY 2008
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


PAŹDZIERNIK-09

XXII MIĘDZYNARODOWY MITYNG PŁYWACKI W KATOWICACH

Katowice 23/24-10-2009

.
Klasę przez „duże K” zaprezentowali zawodnicy Wodnika Radom na XXII Międzynarodowym Mityngu Pływackim w Katowicach, który odbył się w piątek i sobotę (23/24 października 2009). W zawodach wzięło udział ok. 280 zawodników, również ze Słowacji i Ukrainy, którzy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych (roczniki 94/95; 96; 97; 98 i młodsi). Prawdziwą triumfatorką zawodów okazała się Aleksandra Przybysławska, która w wyścigu na 50m stylem motylkowym z czasem 0:30,48 ustanowiła nowy rekord Polski 11 latek poprawiając ubiegłoroczny rekord Ady Nasiełowskiej o 0,6 s.
W klasyfikacji punktowej (za jeden najlepszy wynik w każdej kategorii wiekowej) zdobyliśmy 5 z 8 statuetek, w klasyfikacji ogólnej OPEN za sumę wyników punktowych FINA ze wszystkich czterech konkurencji, w których można było startować, najcenniejsze trofeum zdobyła Paulina Nowak wyprzedzając konkurentki ze starszych roczników i tym samym zdobywając tytuł najlepszej zawodniczki tych zawodów.
11 osobowa „załoga” zdobyła w sumie okrągłą liczbę 30 medali (21 złotych, 6 srebrnych,
3 brązowe).

.

Poniżej wyniki wg kategorii wiekowych:

1998
Przybysławska Aleksandra
złoty medal na 50m stylem motylkowym – 0:30,48
złoty medal na 100m stylem dowolnym – 1:04,12
złoty medal na 50m stylem dowolnym – 0:29,09
złoty medal na 100m stylem motylkowym – 1:15,52

Mendyk Adrianna
złoty medal na 50m stylem grzbietowym – 0:36,39
złoty medal na 50m stylem klasycznym – 0:40,33
srebrny medal na 100m stylem zmiennym – 1:19,63
brązowy medal na 50m stylem dowolnym – 0:32,05

Gębczyk Małgorzata
złoty medal na 100m stylem klasycznym – 1:28,50
srebrny medal na 100m stylem zmiennym – 1:23,68
srebrny medal na 100m stylem grzbietowym – 1:21,46
6 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:33,51

Głogowski Krzysztof
złoty medal na 50m stylem motylkowym – 0:34,75
złoty medal na 100m stylem dowolnym – 1:12,33
złoty medal na 50m stylem dowolnym – 0:31,91

1997
Nasiełowska Adrianna
złoty medal na 50m stylem motylkowym – 0:31,16
złoty medal na 50m stylem dowolnym – 0:29,50
srebrny medal na 100m stylem motylkowym – 1:14,60
5 miejsce na 100m stylem zmiennym – 1:17,34

Fedorowicz Jakub
złoty medal na 100m stylem klasycznym – 1:17,32
złoty medal na 100m stylem zmiennym – 1:13,88
złoty medal na 50m stylem klasycznym – 0:35,30
złoty medal na 200m stylem klasycznym – 2:48,99

1996
Nowak Paulina
złoty medal na 50m stylem motylkowym – 0:3130
złoty medal na 100m stylem klasycznym – 1:13,60
złoty medal na 50m stylem klasycznym – 0:34,59
złoty medal na 200m stylem klasycznym – 2:41,03

Busse Sylwia
złoty medal na 100m stylem motylkowym – 1:10,93
srebrny medal na 50m stylem motylkowym – 0:31,91
srebrny medal na 200m stylem motylkowym – 2:41,40
4 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:29,78

Fedorowicz Zuzanna
8 miejsce na 100m stylem dowolnym – 1:09,78
9 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:31,74
9 miejsce na 200m stylem dowolnym – 2:35,68
11 miejsce na 100m stylem zmiennym – 1:21,73

1995
Kamienik Ada
brązowy medal na 200m stylem grzbietowym – 2:46,95
brązowy medal na 200m stylem klasycznym – 3:11,96
4 miejsce na 50m stylem grzbietowym – 0:36,75
5 miejsce na 50m stylem klasycznym – 0:42,38

Kurasiewicz Patryk
4 miejsce na 50m stylem motylkowym – 0:28,55
4 miejsce na 100m stylem grzbietowym – 1:07,28
7 miejsce na 100m stylem motylkowym – 1:06,15
10 miejsce na 100m stylem zmiennym – 1:09,66


Link do strony zawodów (wyniki):
.
.

VIII  MITYNG  PŁYWACKI -  LUBELSZCZYZNA  2009

Zamość  03-10-2009

.
Kolejni zawodnicy MKS Wodnik Radom, tym razem również ci starsi, udanie rozpoczęli sezon startując w VIII Mityngu Pływackim Lubelszczyzna 2009. Zawody odbyły się 3 października na pływalni w Zamościu a ponad 200 osób startowało w 4 kategoriach wiekowych: 2000
i młodsi; 1999-1998; 1997-1996 oraz 1995 i starsi (open).
Również i tym razem podopieczni trenerów Krzysztoszka i Fokta nie zawiedli wygrywając klasyfikację drużynową (medalową) z dorobkiem 17 medali! ( 11 złotych, 4 srebrne, 2 brązowe)
A trzeba dodać, że ekipa liczyła 11 osób. I może w niektórych startach nie było silnej konkurencji to wiele z uzyskanych rezultatów było z górnej półki rankingu ogólnopolskiego,
a dwukrotnie zawodniczki otarły się o rekord Polski. Ola Przybysławska na 50m stylem motylkowym uzyskała wynik gorszy zaledwie o 0,04 s od rekordu Polski 11 latek ustanowionego przez klubową koleżankę Adę Nasiełowską, a Paulinie Nowak zabrakło 0,3 s do rekordu na 50m stylem klasycznym 13 latek niezmiennego od 10lat!
Natomiast Ada Mendyk oraz Jakub Fedorowicz, obydwoje również na 50m klasykiem, uzyskali czasy aktualnie plasujące ich na 1 miejscu w Polsce w swoich rocznikach! Można więc śmiało mówić
o bardzo dobrej formie zawodników na początku sezonu.
Także klasyfikacja końcowa za dwa najlepsze wyniki punktowe FINA należała do zawodników Wodnika. W kategorii 10-11 lat pierwsza była Ola Przybysławska, druga Ada Mendyk wśród chłopców drugi był Krzysztof Głogowski, w kategorii 12-13 lat wygrała Paulina Nowak, druga była Iza Dymon, wśród chłopców wygrał Filip Sulima.

.

Poniżej pełne wyniki w każdej kategorii:

.

1998

Aleksandra Przybysławska
złoto na 50m motylem – 0:31,12
złoto na 100m dowolnym – 1:04,46

Adrianna Mendyk
złoto na 50m klasykiem – 0:39,31
srebro na 50m motylem – 0:35,20

Krzysztof Głogowski
złoto na 50m motylem – 0:35,66
brąz na 100m dowolnym – 1:11,79

1997
Jakub Fedorowicz
złoto na 50m klasykiem – 0:35,58
5 miejsce na 100m grzbietem – 1:15,51

1996
Izabella Dymon
złoto na 50m motylem – 0:30,64
złoto na 100m grzbietem – 1:08,80

Paulina Nowak
złoto na 50m klasykiem – 0:34,38
srebro na 50m motylem – 0:32,26

Zuzanna Fedorowicz
srebro na 100m dowolnym – 1:09,67
6 miejsce na 50m motylem – 0:36,50

Filip Sulima
złoto na 100m grzbietem – 1:08,24
złoto na 100m dowolnym – 1:00,29

Bartosz Makowski
złoto na 50m motylem – 0:30,05

1995
Ada Kamienik
srebro na 100m klasykiem – 1:26,77
brąz na 100m grzbietem – 1:19,54

1994
Patryk Badeński
9 miejsce na 100m motylem – 1:10,47
11 miejsce na 100m dowolnym – 1:00,08


Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl