Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  26.05.2017, Imieniny Filipa. Dzień Matki
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
ZAWODY 2009
GRUDZIEŃ-09
LISTOPAD-09
PAŹDZIERNIK-09
WRZESIEŃ-09
LIPIEC-09
CZERWIEC-09
MAJ-09
KWIECIEŃ-09
MARZEC-09
LUTY-09
STYCZEŃ-09
ZAWODY 2008
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


LIPIEC-09

LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW 13 LAT W PŁYWANIU

Gorzów Wlkopolski 3/5-07-2009

.

MISTRZOSTWA  POLSKI  JUNIORÓW 14 LAT W PŁYWANIU

Dębica 3/5-07-2009

.
Na basenach w Gorzowie Wielkopolskim i Dębicy odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski 13 i 14 latków.
W Gorzowie wśród 507 zawodników 13 letnich ze 120 polskich klubów wystartowało
6 zawodników Wodnika Radom, którzy zdobywając 5 medali (3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy) uplasowali się na trzeciej pozycji
w klasyfikacji drużynowej (medalowej).

Uzyskaliśmy:
1. trzy tytuły Mistrzów Polski
– dwa indywidualnie:
Paulina Nowak na 100m stylem klasycznym
Izabella Dymon na 50 m stylem motylkowym
oraz trzeci w sztafecie 4x100m stylem zmiennym (w składzie Izabella Dymon, Paulina Nowak, Sylwia Busse, Zuzanna Fedorowicz)
2. tytuł v-ce mistrzyni Polski na 200m stylem klasycznym ( Paulina Nowak)
3. brązowy medal na 100m stylem grzbietowym ( Iza Dymon)
Ponadto każdy ze startów eliminacyjnych Izy, Pauliny i Sylwi kwalifikował je do finałów!
Również Filip Sulima czterokrotnie płynął w finałach (trzy razy finał B oraz na 800m stylem dowolnym finał A, w finale 200m stylem grzbietowym został jednak zdyskwalifikowany za używanie stroju Blueseventy) natomiast Bartosz Makowski wystartował w finale B na 100m stylem grzbietowym.

.

Poniżej szczegółowe wyniki:

Sztafeta 4x100m stylem zmiennym w składzie
Izabella Dymon, Paulina Nowak, Sylwia Busse, Zuzanna Fedorowicz
1 miejsce – 4:48,31

Paulina Nowak
1 miejsce na 100m stylem klasycznym – 1:16,06
2 miejsce na 200m stylem klasycznym – 2:45,00
8 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:29,54
8 miejsce na 50m stylem motylkowym – 0:31,59

Izabella Dymon
1 miejsce na 50m stylem motylkowym – 0:29,93
3 miejsce na 100m stylem grzbietowym – 1:10,05
4 miejsce na 100m stylem motylkowym – 1:08,48
10 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:29,73 (rezygnacja ze startu w finale B przed startem na 100motyl)

Sylwia Busse
5 miejsce na 100m stylem motylkowym – 1:09,85
7 miejsce na 50m stylem motylkowym – 0:31,52
9 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:29,66 (rezygnacja ze startu w finale B przed startem na 100motyl)
15 miejsce na 100m stylem dowolnym – 1:05,40 (rezygnacja z finału B przed startem w sztafecie)

Zuzanna Fedorowicz
88 miejsce na 100m stylem dowolnym – 1:11,29

Filip Sulima
7 miejsce na 800m stylem dowolnym – 9:39,16
11 miejsce na 400m stylem dowolnym – 4:41,42
14 miejsce na 200m stylem zmiennym – 2:40,06

Bartosz Makowski
16 miejsce na 100m stylem grzbietowym – 1:12,96
22 miejsce na 50m stylem motylkowym – 0:31,25
27 miejsce na 100m stylem motylkowym – 1:12,09
36 miejsce na 200m stylem grzbietowym – 2:40,97

W Dębicy natomiast wśród 444 zawodników ze 110 klubów reprezentowali Wodnika
Martyna Soboń, Paulina Zakrzewska, Ada Kamienik i Patryk Kurasiewicz .

Martyna Soboń
9 miejsce –finał B – na 50m stylem motylkowym – 0:30,95
10 miejsce – finał B – na 50m stylem klasycznym – 0:35,85
20 miejsce na 200m stylem klasycznym – 2:55,11
22 miejsce na 100m stylem klasycznym – 1:21,27
23 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:29,57

Paulina Zakrzewska
28 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:29,94
34 miejsce na 50m stylem motylkowym – 0:33,49
36 miejsce na 100m stylem motylkowym – 1:17,50
39 miejsce na 50m stylem grzbietowym – 0:36,23
43 miejsce na 100m stylem dowolnym – 1:07,31

Ada Kamienik
37 miejsce na 200m stylem klasycznym – 3:03,00
40 miejsce na 200m stylem grzbietowym – 2:49,58
45 miejsce na 50m stylem klasycznym – 0:40,76
48 miejsce na 100m stylem klasycznym – 1:28,02
54 miejsce na 100m stylem grzbietowym – 1:22,65

Patryk Kurasiewicz
10 miejsce – finał B – na 50m stylem motylkowym – 0:28,22
15 miejsce – finał B – na 100m stylem grzbietowym – 1:07,45
16 miejsce – finał B – na 200m stylem zmiennym – 2:34,29
20 miejsce na 100m stylem motylkowym – 1:05,87
35 miejsce na 50m stylem dowolnym – 0:27,60

.

.

Linki do stron z wynikami:

Gorzów MP 13 lat

Dębica MP 14 lat


Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl