Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  26.05.2017, Imieniny Filipa. Dzień Matki
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
GRUDZIEŃ 2010
LISTOPAD 2010
PAZDZIERNIK
WRZESIEŃ
KWIECIEŃ-10
MARZEC-10
STYCZEŃ-10
ZAWODY 2009
ZAWODY 2008
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


STYCZEŃ-10

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU MŁODZIKÓW 14-letnich i 13-letnich

Zamość i Ostrowiec Świętokrzyski 15/17-01-2010

.
To dopiero początek roku a zawodnicy Wodnika Radom już zrobili „wielkie wejście”.
W Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu, które w miniony weekend (15-17stycznia) odbyły się w Zamościu (mistrzostwa juniorów 14-letnich) i w Ostrowcu Świętokrzyskim (mistrzostwa młodzików 13-letnich) zdobyli siedem medali (pięć złotych i dwa brązowe), a stało się to zasługą:
- Pauliny Nowak (juniorzy 14 letni) – trzy złote medale na wszystkich dystansach (50,100 i 200m) stylem klasycznym
- sztafety 4x100m stylem zmiennym w składzie Izabella Dymon, Paulina Nowak, Sylwia Busse, Zuzanna Fedorowicz (juniorzy 14-letni) – medal brązowy
- Jakuba Fedorowicza (młodzicy 13-letni) – dwa złote medale na dystansach 100 i 200m stylem klasycznym
- Adrianny Nasiełowskiej (młodzicy 13-letni) – brązowy medal na 50m stylem motylkowym.
Ponadto zawodnicy odnotowali kilka finałów A i B zajmując:
- Paulina Nowak – 4 miejsce na 100m stylem zmiennym (zabrakło jedynie 0,10s do brązowego medalu)
- Izabella Dymon – 7 miejsce na 50m stylem motylkowym
- Sylwia Busse – 9 miejsce na 100m stylem motylkowym, 11 miejsce na 50m stylem motylkowym
- Filip Sulima – 9 miejsce na 200m stylem dowolnym
- Jakub Fedorowicz – 8 miejsce na 100m stylem zmiennym.
.
Uzyskane czasy:
14 latki:
Sztafeta 4x100m stylem zmiennym – Iza Dymon, Paulina Nowak, Sylwia Busse, Zuzia Fedorowicz brązowy medal – 4:39,96
Paulina Nowak
50m klasyk – złoty medal (34,37)
100m klasyk – złoty medal (1:13,54)
200m klasyk – złoty medal (2:36,44)
100m zmienny – 4 miejsce (1:09,23)
50m motyl – 13 miejsce (0:31,54)
Sylwia Busse
50m dowolny – 16 miejsce (29,36)
400m dowolny – 47 miejsce (5:05,04)
50m motyl – 11 miejsce (31,38)
100m motyl – 9 miejsce (1:09,43)
200m motyl – 17 miejsce (2:44,43)
Izabella Dymon
50m grzbiet – 21 miejsce (33,31)
100m grzbiet – 12 miejsce (1:09,72)
50m motyl – 7miejsce (31,04)
100m motyl – 17 miejsce (1:11,82)
100m zmienny – 20 miejsce (1:13,82)
Zuzanna Fedorowicz
100m dowolny – 61 miejsce (1:11,49)
Bartosz Makowski
50m dowolny – 17 miejsce (26,87)
100m dowolny – 32 miejsce (1:01,10)
50m grzbiet – 31 miejsce (32,30)
50m motyl – 17 miejsce (29,56)
100m motyl – 17 miejsce (1:06,57)
Filip Sulima
200m dowolny – 9 miejsce (2:08,88)
1500m dowolny – 19 miejsce (18:16,59)
50m grzbiet – 20 miejsce (31,28)
100m zmienny – 25 miejsce (1:09,09)
200m zmienny – 31 miejsce (2:32,89)
.
13 latki:
Jakub Fedorowicz
100m klasyk – złoty medal (1:12,42)
200m klasyk – złoty medal (2:39,85)
100m zmienny – 8 miejsce (1:09,83)
200m zmienny – 12 miejsce (2:34,43)
Adrianna Nasiełowska
50m dowolny – 9 miejsce (29,60)
50m motyl – brązowy medal (31,41)
100m motyl – 19 miejsce (1:17,64)
100m zmienny – 27 miejsce (1:16,34)
Łucja Cywka
50m dowolny – 24 miejsce (30,29)
100m dowolny – 25 miejsce (1:07,09)
50m motyl – 20 miejsce (33,51)
100m motyl – 40 miejsce (1:22,21)

.

Wyniki na stronie:


Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl